Referencie

Tomáš Krkoška

Som 22 ročný študent vysokej školy. 3 roky som aktívne posilňoval, až do okamihu, keď mi doktor diagnostikoval prasknutú a posunutú platničku. Kvôli bolestiam som sa musel definitívne vzdať posilňovania a športu celkovo. Začal som mať bolesti každý deň, už aj pri bežných činnostiach. Chodil som od jedného doktora k druhému, z jedného vyšetrenia na ďalšie, avšak nič mi nepomáhalo. Žiadne lieky neriešili môj problém, nikto mi nevedel poradiť, pomôcť. Deň čo deň som fungoval na liekoch, tie však tlmili len bolesť a aj to len na pár hodín, nie však to, že každý môj pohyb bol pre mňa utrpením.

Raz mi brat priniesol kontakt na fyzioterapeuta Richarda Holiča zo Žiliny, tiež sa o ňom dozvedel cez známeho, ktorému  pomohol vyriešiť zdravotné problémy. Zavolal som mu, objednal sa k nemu, povedal aké mám zdravotné problémy a začali sme s tréningami.

Absolvoval som s ním 10 tréningov, každý tréning bol iný. Richard Holič mi najskôr ukázal, čo presne budeme robiť, všetko mi vysvetlil,  potom spolu so mnou cvičil a pomáhal mi zlepšiť mobilitu tela a hlavne zosilniť stabilizačne svaly. Tréningy sa stupňovali, každý bol o niečo náročnejší a zároveň aj iný.  Po tejto sérii tréningov som výrazne cítil zlepšenie  svojho zdravotného stavu, vysadil som lieky od bolesti, cítil som zlepšenie pri každodenných veciach a pohybu, začal som znova cvičiť so zavážim.

Po roku som si opätovne dal 10 tréningov s Richardom a výsledok bol neuveriteľný. Po toľkých rokoch, čo mi nikto nevedel pomôcť a ja som trpel bolesťami pri každodenných činnostiach, stačilo, aby som sa dostal k Richardovi Holičovi a absolvoval s ním týchto 20 tréningov a bolesti zmizli, znova som začal posilňovať, dávať ťažké váhy, venovať sa športu naplno, tak ako pred tým. Veľká vďaka patrí tomuto pánovi fyzioterapeutovi. Okrem toho, že je to skutočný profesionál, je to aj príjemný a komunikatívny človek, s ktorým sa dalo dobre porozprávať o všetkom.

ODPORÚČAM ho každému!!!

Filip Vendeľ

Je veľa ľudí ktorý rozprávajú o tom čo robia, Richard ten vás jednoducho opraví a môžete pokračovať vo svojej obľúbenej aktivite. Všetci občas potrebujeme nahodiť a dať dokopy. U mňa to bolo rameno na ktoré sa teraz môžem spoľahnúť. Ďakujem

Monika Zacharová

Neváhajte kontaktovať Riša, ak nie ste v poho…okrem riešenia konkrétneho problému vám pomôže správne sa pohybovať ( aj stáť 😉 ), naučí vás cviky a strečing “na doma” a ako bonus pridá trochu pozitívnej energie zadara…

Patrícia Jurková

Keby som tu mala písať, čo všetko ma naučil a ako veľmi mi pomohol, tak tu napíšem slohovú prácu 😀 ale tak aspoň v skratke. Je to najlepší fyzioterapeut akého poznám a je to skvelý človek, ktorý ma motivoval a pomohol mi. Odviedol skvelú prácu za veľmi krátky čas, kým lekári počas 6 rokov nespravili nič!!! Proste u mňa TOP! 🙂

Juraj Brablec

S prístupom Richarda som bol veľmi spokojný, ma ľudsky prístup, postupuje profesionálne a venuje sa vám na 100%, už po niekoľkých návštevách som na sebe pocítil pozitívne zmeny.
Naučil som sa správne držanie tela a nove pohybové vzory, ktoré neustále aplikujem v bežnom dni, ale aj pri tréningu. Pomáhajú udržiavať moje bedra a chrbticu v čo najlepšej forme pri mojom sedavom zamestnaní.

Matej Hanus

Za týmto špecialistom/super človekom som prišiel s dlhodobými problémami ramena a členku. Po vyšetrení a konzultácií mojich problémov sme sa zhodli na cvičebnom pláne ktorý odstráni všetky obmedzenia a bolesti. Po čase sa začali dostavovať výsledky a momentálne pracujeme len na zdokonalení techniky a formy na leto. Týmto by som sa chcel poďakovať vrelo odporúčiť FyzioRH

Miroslav Dragon

Neváhajte kontaktovať Riša, je to skvelý fyzioterapeut s ľudským prístupom ktorý sa vám venuje na 100% percent. Ak mate hocijaký problém odporúčam sa obrátiť naňho. Ja mam problémy s krížami a už po par fyziotreningoch s Rišom pociťujem na sebe zmenu a stále mi ukazuje čo ešte treba zlepšiť aj čo sa týka cvikov kedže často chodím do posilovňe. Plus je aj výborny maser po tréningu padne skvele od neho masáž relaxačná alebo medová aby sa človek uvolnil.

Pavol Provazník

Odporúčam Richarda, vie presne, čo robí, príjemná komunikácia, flexibilnosť termínov, baví ho to a hlavne vychádza z vlastných skúseností, poradí s výživou…veľká spokojnosť

Ľubomír Kašiar

Mal som problém s bolesťou v okolí upínania druhého a tretieho rebra na hrudnú kosť, oslovil som Riša ktorý prišiel na koreň problému (kyfóza chrbtice). Už po prvom sedení s Rišom a poctivom cvičení cvikov ktoré mi odporučil som pocítil úľavu. Som už po treťom sedení a bolesť je na 90% preč plus zlepšila sa mi mobilita celej hrudnej časti tela.
Riša môžem len odporučiť pre jeho profesionálny, odborný a kamarátsky prístup.

Katarína Podolanová

Richard?  Nenápadný, skromný, hĺbavý, umný…

už vo veľmi mladom veku som mala ťažkosti s chrbticou. Je naozaj smutné, že lekári moje ťažkosti, riešili obstrekmi a masážami. Vstávať  s postele s kolien a aj na tie sa bolo potrebné sa nejako dostať :), často komické no a boľavé…Hľadáte spôsob ako si pomôcť. Podvedome viete, že sa treba nejako hýbať, ale ako? Nájdete fitko, výborného trénera a ten pokiaľ chce, aby ste napredovali ukáževám smer a tak som si zamierila k Richardovi. Keďže som už dávnejšie zvažovala diagnostiku pohybu, tu sa mi jej dostalo. Bola som naozaj prekvapená, čo hodinová dôkladná diagnostika obnáša ( ako kráčam, chodím, sedím…) dala mi zabrať, a potom otázka, ,,čo odo mňa očakávaš?” Nezvyklé pre mňa, keďže som nebola zvyknutá na takýto kladný prístup, ,, niečo zlepšiť, napraviť? skôr som sa pýtala:). Niekoľko hodín u Richarda bolo poznať veľmi skoro, učím sa cvičiť tak aby som si neublížila, aby sa môj stav zlepšil:) a myslím, že sa mi darí. Aj keď nie vždy. Nedávno zanedbané cvičenie nesprávny pohyb a postupne zväčšujúca bolesť. Poprosila som Riška a aj napriek tomu, že je naozaj vyťažený :), našiel mi voľný termín. Nasledovala hodina zisťovania, kde bolí ako, pri akom pohybe. Mala som pocit, že som na neurologickom vyšetrení… Niekde pritlačený nerv robil šarapatu, Richard mi ho postupne uvoľnil, naučil ma čo treba robiť, keby sa niečo podobné znova prihodilo.

Richard ďakujem 🙂 a každému odporúčam návštevu u teba či ako trénera aj fyzioterapeuta, maséra, si naozaj všestranný:)

Adam Cisár

Ďakujem Richardovi za jeho pomoc, je to skvelý odborník, príjemne sa sním spolupracuje, dokáže vyhovieť a prispôsobiť sa. Mal som dosť nepríjemné bolesti v oblasti bedra, no a po pár návštevách a jeho odborných radách sa znovu cítim 100% fit. Vrelo ho odporúčam.

Martin Boldiš

Aktívne sa venujem posilňovaniu a jedného dňa sa mi pri tréningu podarilo zraniť si chrbát v oblasti driekovej chrbtice. Konkrétne má bolelo v okolí stavca L5, myslel som si že to mám len nejako presílene, natiahnuté… časom sa však bolesť zhoršovala. Musel som vynechať všetky pohybové aktivity, doktori mi hovorili, že to mám len presilené, nasadili mi 4 druhy liekov, mesiac som ich bral, avšak bolesť sa iba zhoršovala. Vyjadrenie ortopéda bolo dvakrát po sebe: “slabé chrbtové svalstvo” (po 4 rokoch aktívneho cvičenia). Rozhodol som sa navštíviť chiropraktika, no ani ten mi nepomohol. Na základe odporúčania trénera z fitnes centra som si dohodol stretnutie s Rišom Holičom. Vyšetril ma a pravdepodobná príčina bola vysunutá platnička. Poradil mi rehabilitačné cviky, ktoré som cvičil niekoľkokrát do dňa a už po dvoch dňoch som pocítil výraznú úľavu a bolesť do dvoch týždňov na 99% úplne zmizla. Dokážem už normálne fungovať a dokonca aj trénovať vo fitku. Predtým má bolelo hlavne pri sedení a teraz nemám už žiadny problém. Takze za mna super odborník. Za jedno sedenie mi vyriešil závažný problém.