FASCIQ® kurzy

INTEGROVANÉ BANKOVANIE

Bankovanie je účinná manuálna technika, obľúbená nielen u masérov. Integrované bankovanie integruje metódy bankovania s ďalšími fyzioterapeutickými prvkami. Školenie "Integrované bankovanie" je zamerané predovšetkým na mobilizáciu segmentov a riešenie bolestivých a posttraumatických stavov.

Za niekoľko rokov svojej praxe som vyvinul postupy, vďaka ktorým možno dosiahnuť výrazného terapeutického efektu, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Zároveň vieme urýchliť regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone.

MEDICÍNSKY FLOSSING

Terapia flossingu využíva kompresiu a fixáciu ošetrovaného segmentu omotaním elastických gúm „floss bands“. Vďaka floss bandu možno dosiahnuť veľmi rýchleho a efektívneho terapeutického efektu, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Zároveň vieme urýchliť regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone.

Na kurze sa naučíte ako pracovať s klientom pasívne, ale i aktívne pri cvičení. Naučíte sa ako zmobilizovať problematické segmenty a skvalitniť pacientov pohyb.

IASTM TERAPIA

Kurz IASTM  terapia (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilisation) je súčasťou medzinárodne uznávaného konceptu Fascial Treatment Concept (FTC).
Na kurze IASTM sa naučíte ako efektívne používať nástroje IASTM. Sú mimoriadne účinné pri terapií fascií a muskuloskeletálnych problémov. Naučíte sa ako mobilizovať mäkké tkanivá pomocou ergonomicky navrhnutých nástrojov vyrobených z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele medicínskej kvality od firmy FASCIQ®.
Osvojíte si rôzne aplikácie, ktorými môžete dosiahnuť veľmi rýchly terapeutický efekt, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Urýchlite tak regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone.
Môžete tak pracovať s klientom pasívne, ale i aktívne pri cvičení. Naučíte sa ako zmobilizovať problematické segmenty a skvalitniť klientov pohyb. Budete mať dostatok času na praktické precvičenie a položenie akýchkoľvek otázok.